סיפור האתילן

סיפור האתילן

סיפור גז האתילן (CH2 = CH2):

אתילן הינו גז חסר ריח, חסר צבע אשר תפס תשומת לב רבה בתעשיית החקלאים בשנים האחרונות. הבנת תפקיד הגז בהבשלה וריקבון של תוצרת חקלאית התגלה כשימושי כאשר רוצים לשפר את איכות הפירות והירקות. באמצעות שליטה נכונה בכמות גז האתילן בסביבת התוצרת החקלאית, החקלאים יכולים לספק את סחורתם אל המכולת בשיא האיכות.

אתילן עלול להיווצר ממקורות טבעיים, צמחים ומוצרי צמחים (כלומר פירות, ירקות ומוצרים צמחיים), או שמקורות מעשה ידי אדם, כגון בעירה.

מקורות מעשי אדם
כפי שקורה לעתים קרובות השפעות גז האתילן על התוצרת החקלאית התגלו במקרה. במשך שנים מגדלי לימון היו מאחסנים לימונים ירוקים שנקטפו בסככות ובהם תנורי נפט לחימום עד שהם הצהיבו והבשילו מספיק לשיווק בחנויות. כאשר מערכות חימום חשמליות חדשותהותקנו, לימונים חדלו מלהצהיב בזמן. המחקר גילה במהרה כי גורם קריטי בתהליך ההבשלה היה כמויות קטנות של גז אתילן שנפלטו מתנורי הבערה.

מקורות צימחיים
ידוע כי פירות רבים מייצרים אתילן תוך כדי הבשלה. הם משתמשים באתילן כאות לצמחים אחרים כדי לסנכרן את ההבשלה, כדי למקסם את קריאתם למפיצי הזרעים שלהם (ציפורים למשל), ובכך להבטיח את פיזור הזרעים שלהם בזמן.

בסביבה סגורה גז האתילן גורם לפירות וירקות להתקלקל מהר מדי … השימוש בביצת הפלא עוזר לשמור על טריותם.

גז האתילן, לא מזיק לבני אדם, אך מאיץ את ההבשלה וריקבון של סוגים רבים של פירות וירקות.
גם אחרי הקציר, הפירות, ירקות והפרחים ממשיכים בתהליכים ביוכימיים, כולל ההבשלה ושחרור של גז האתילן. חבורות או חיתוך פירות וירקות יכול לגרום להם להגדיל את כמות ייצור גז האתילן שלהם.

במקרר שלך
תפקידו של גז האתילן כסוכן ההבשלה של פירות וירקות היא חרב פיפיות. מלבד היותו “הורמון ההבשלה”, אתילן מכונה גם “הורמון המוות”. תפקידו בתהליך ההבשלה לא מפסיק כאשר תרצה בכך. כל עוד גז האתילן שוהה בסביבת הפירות הוא מקדם את הזדקנותם המואצת.

כמובן, כאשר הפירות והירקות במקרר משתחרר גז האתילן ומצטבר. אז ההשפעה של האתילן מרוכז במקום הכי פחות רצוי. חקלאים למדו כיצד להבשיל את המוצרים שלהם למצב מושלם בעזרת הגז, ועכשיו אנחנו יכולים להשתמש באותו הידע אצלנו בבית עם ביצת הפלא.